Death Note Türkiye
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Death Note Türkiye

Death Note Türkiye

AnasayfaAnasayfa  Death NoteDeath Note  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Yeteri kadar ingilizce bildiginize inaniyormusunuz ?

5 posters
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki

evet biliyorum
Yeteri kadar ingilizce bildiginize inaniyormusunuz ? Vote_lcap40%Yeteri kadar ingilizce bildiginize inaniyormusunuz ? Vote_rcap
 40% [ 2 ]
hayır bilmiyorum
Yeteri kadar ingilizce bildiginize inaniyormusunuz ? Vote_lcap60%Yeteri kadar ingilizce bildiginize inaniyormusunuz ? Vote_rcap
 60% [ 3 ]
sanırım biliyorum
Yeteri kadar ingilizce bildiginize inaniyormusunuz ? Vote_lcap0%Yeteri kadar ingilizce bildiginize inaniyormusunuz ? Vote_rcap
 0% [ 0 ]
biliyorum ama yetecegine inan miyorum
Yeteri kadar ingilizce bildiginize inaniyormusunuz ? Vote_lcap0%Yeteri kadar ingilizce bildiginize inaniyormusunuz ? Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Toplam Oylar : 5

YazarMesaj
Nightmare
moderatör
moderatör
Nightmare

Yeteri kadar ingilizce bildiginize inaniyormusunuz ? Empty
MesajKonu: Yeteri kadar ingilizce bildiginize inaniyormusunuz ?   Yeteri kadar ingilizce bildiginize inaniyormusunuz ? Icon_minitimePaz Ara. 06, 2009 12:58 am

ben evet biliyorum peki ya siz?
Laurana

Laurana

MesajKonu: Geri: Yeteri kadar ingilizce bildiginize inaniyormusunuz ?   Yeteri kadar ingilizce bildiginize inaniyormusunuz ? Icon_minitimePaz Ara. 06, 2009 8:05 pm

tabi ki de hayır.. benim nedense bir türlü ingilizce öğrenemedim Sad
LightKaan

LightKaan

MesajKonu: Geri: Yeteri kadar ingilizce bildiginize inaniyormusunuz ?   Yeteri kadar ingilizce bildiginize inaniyormusunuz ? Icon_minitimePerş. Ara. 10, 2009 12:43 pm

Sanırım biliyorum olmasada Bİrkaç şeyi bilmiyorum diye bir şık olsa ona verirdim bende evet biliyorum'a verdim
L
Admin
Admin
L

MesajKonu: Geri: Yeteri kadar ingilizce bildiginize inaniyormusunuz ?   Yeteri kadar ingilizce bildiginize inaniyormusunuz ? Icon_minitimeÇarş. Şub. 17, 2010 4:38 pm

Nightmare alınmanı istemem,sözlerimde şahsi bir saldırı yok.Ben Yabancı dil mezunuyum ve şu anda Tercümanlık bölümünde 2.senem olmasına rağmen ben yeteri kadar bildiğimi düşünmüyorum.12 yaşında biri için fazla iddialı konuşmuşsun.İngilizce sadece simple present ve simple past tense'den oluşmuyo Very Happy
Nightmare
moderatör
moderatör
Nightmare

MesajKonu: Geri: Yeteri kadar ingilizce bildiginize inaniyormusunuz ?   Yeteri kadar ingilizce bildiginize inaniyormusunuz ? Icon_minitimeÇarş. Şub. 17, 2010 6:45 pm

Yha beni at ingiltereye yaşarım orda anlaşırım herkesle ne diosn sen yha xD az oyun oynamıorm herhalde bütün günüm ds ve wii ile geçio ve bütün oyunar inigilzce so i think that its enough Very Happy isnt it? xD
Laurana

Laurana

MesajKonu: Geri: Yeteri kadar ingilizce bildiginize inaniyormusunuz ?   Yeteri kadar ingilizce bildiginize inaniyormusunuz ? Icon_minitimeÇarş. Şub. 17, 2010 7:09 pm

sonuçta herkesin yeteri kadarı farklı.. Nightmare'nin inglizcesi oyunları için yeterli- ama tercümanlık için kesinlikle yeterli değil.. L'in ingilizcesi yabancı dil mezunu olduğuna göre belli bir düzeyin üzerinde ama ingilizcesinin tercümanlık için yeterli olmadığına inanıyor yani inglizcesi yeterli düzeyde değil onun için -yanlı anlamadıysam-
PS: Tercüman olmak için bir dili ana dili gibi bilmek yetmiyor yani her tercüman dili çok iyi biliyor ya da her dili iyi bilen tercüman olacak diye bir şey yok..
L
Admin
Admin
L

MesajKonu: Geri: Yeteri kadar ingilizce bildiginize inaniyormusunuz ?   Yeteri kadar ingilizce bildiginize inaniyormusunuz ? Icon_minitimeÇarş. Şub. 17, 2010 7:59 pm

Şu an ben almanca tercümanlık okuyorum.İngilizce çıkışlıyım,şu an hem almanca hem ingilizce tercüme yapıyoruz.İngilizceden almancaya çeviri bile yapmamız gerekebiliyo.Her türlü ingilizce çeviri yaparım fakat dil sürekli gelişen bir olgu.Her sözlük çıktığı gün eskir diye bir söz var.Tam bu işi çözdüm dediğin anda karşına yeni bir kelime çıkar ve sözlüğe ihtiyaç duyarsın.Ne zaman ki artık hiç bir sözlüğe ihtiyacın olmaz,işte o dil artık yeterlidir.Herkes amacın göre hedefini belirler.Nightmare sana içinde zor tense'ler veya kalıplar olmayan bir paragraf vericem.Eğer bunu tam olarak çevirebilirsen ingilizcen bir ingilize derdini anlatabilecek kadar yeterlidir.

Although many ideas on this subject,some factors in selecting this person is more severe.Herman Van Rompuy between the years 1993-1999 as assumed in the finance ministry, Belgium's debt levels below 90% to 130% level was able to download.Of course this is an important thing.But I think this is not the only reason.Herman Van Rompuy is also a hard-line opponent of Turkey's bid to join the European Union because it is an Islamic country."Turkey is not a part of Europe and will never be part of Europe. An expansion of the EU to include Turkey cannot be considered as just another expansion as in the past," he said.Most European Union member states knows it.According to some sectors,this is the most important reason why he preferred.After becoming president of the European Union,he said all say that they stay in the past.As all we know very well that the president is also commissionaire.For this reason,he is not anyone,he is president,and every word out of his mouth cannot be personal
DEATHNOTE_L
Admin
Admin
DEATHNOTE_L

MesajKonu: Geri: Yeteri kadar ingilizce bildiginize inaniyormusunuz ?   Yeteri kadar ingilizce bildiginize inaniyormusunuz ? Icon_minitimeÇarş. Şub. 17, 2010 8:15 pm

A aaa çevirir Nightmare çok süper çocuk zaten o, bakın şimdi nasıl yapacak Very Happy Very Happy ehauhaha Very Happy
Laurana

Laurana

MesajKonu: Geri: Yeteri kadar ingilizce bildiginize inaniyormusunuz ?   Yeteri kadar ingilizce bildiginize inaniyormusunuz ? Icon_minitimeÇarş. Şub. 17, 2010 8:30 pm

bana sorarsanız çeviri yapmak metni yenibaştan yazmak kadar zordur.. o yüzden metni anlamak ile çvirisini anlamak arasında büyük bir fark görüyorum.. bi de: bu metin zor değil ki..
DEATHNOTE_L
Admin
Admin
DEATHNOTE_L

MesajKonu: Geri: Yeteri kadar ingilizce bildiginize inaniyormusunuz ?   Yeteri kadar ingilizce bildiginize inaniyormusunuz ? Icon_minitimeÇarş. Şub. 17, 2010 8:35 pm

E tabi canım Nightmare bi bakışta anlamıştırda şimdi uzun olduğu için yazmaya üşenmiştir, ne de olsa oyunlar ona çooook şey öğretti, dahi oldu çıktı ingilizce konusunda, dediği gibi yurt dışına gitse kesinlikle ve kesinlikle zorluk çekmez... Böyle koıay denilen bi parça vermeyin ona daha zor bi parça verin ya o herşeyi yapar, güvenin şu çocuğa biraz Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Laurana

Laurana

MesajKonu: Geri: Yeteri kadar ingilizce bildiginize inaniyormusunuz ?   Yeteri kadar ingilizce bildiginize inaniyormusunuz ? Icon_minitimeÇarş. Şub. 17, 2010 8:37 pm

yaa şu ÇOCUK bi online olsa da ne diyeceğini merak ediyorum..
PS: niye sürekli çocuk diyosun ki yaa Very Happy Very Happy Razz Cool
DEATHNOTE_L
Admin
Admin
DEATHNOTE_L

MesajKonu: Geri: Yeteri kadar ingilizce bildiginize inaniyormusunuz ?   Yeteri kadar ingilizce bildiginize inaniyormusunuz ? Icon_minitimeÇarş. Şub. 17, 2010 8:41 pm

E çocuk çünkü... 12 yaşında Very Happy
Kesinlikle ya muhteşem ingilizce bilgisiyle bizi aydınlatsa, biliyorum kesinlikle oyun bilgisi back, exit, restart değildir onun Very Happy
Laurana

Laurana

MesajKonu: Geri: Yeteri kadar ingilizce bildiginize inaniyormusunuz ?   Yeteri kadar ingilizce bildiginize inaniyormusunuz ? Icon_minitimeÇarş. Şub. 17, 2010 8:43 pm

en küçüğümüz o mu??
DEATHNOTE_L
Admin
Admin
DEATHNOTE_L

MesajKonu: Geri: Yeteri kadar ingilizce bildiginize inaniyormusunuz ?   Yeteri kadar ingilizce bildiginize inaniyormusunuz ? Icon_minitimeÇarş. Şub. 17, 2010 8:44 pm

Galiba Very Happy
L
Admin
Admin
L

MesajKonu: Geri: Yeteri kadar ingilizce bildiginize inaniyormusunuz ?   Yeteri kadar ingilizce bildiginize inaniyormusunuz ? Icon_minitimeÇarş. Şub. 17, 2010 9:05 pm

DEATHNOTE_L demiş ki:
E çocuk çünkü... 12 yaşında Very Happy
Kesinlikle ya muhteşem ingilizce bilgisiyle bizi aydınlatsa, biliyorum kesinlikle oyun bilgisi back, exit, restart değildir onun Very Happy

hahahahaha yorum budur Very Happy
DEATHNOTE_L
Admin
Admin
DEATHNOTE_L

MesajKonu: Geri: Yeteri kadar ingilizce bildiginize inaniyormusunuz ?   Yeteri kadar ingilizce bildiginize inaniyormusunuz ? Icon_minitimeÇarş. Şub. 17, 2010 9:57 pm

Very Happy Very Happy Arigato Very Happy
Bak L, şimdi bi çevirir o parçayı hepimiz mors oluruz valla mazallah, gel vazgeçelim bu işten 12 yıl yaşamış adam neler görüp geçirmiştir kim bilir, elinden ne ingilzce oyunlar geçmiştir onun Very Happy
Nightmare
moderatör
moderatör
Nightmare

MesajKonu: Geri: Yeteri kadar ingilizce bildiginize inaniyormusunuz ?   Yeteri kadar ingilizce bildiginize inaniyormusunuz ? Icon_minitimePerş. Şub. 18, 2010 11:32 am

yha sayıyımmı şimdi oyunlarımı iyi sayıyorum xD : Wii oyunlarım: Prince Of Persia Rival Sword (1), Red Steel(2), Zelda Twilight Princess(6), Wii Sports(Pro) xD Ds oyunlarım : Zelda Phantom Hourglass(2), Fifa Street 2(4), Castlevania Dawn Of Sorrow(4), Castlevania Portrait Of Ruin(daha yeni aldım), Peter Jackson's King Kong(3),Pokemon Pearl Version(1), Need For Speed Most Wanted(5). Gameboy Advance oyunlarım: Zelda Minish Cap(Cool, The Polar Express(2), Crazy Frog Racer(bitmeyen bir oyun), Yoshi's Unıversal Gravitation(bitmeyen bir oyun), Over The Hedge(3), Popeye Rosh For Spinach(1), Pokemon Emerald Version(2), Petz Vet(1), Harry Potter And The Prısoner Of Azkban(5), Spirit Stallion Of The Cımarron(2), Reign Of Fire(1), Sonic Advance 3(3), Pokemon Chaos Black Version(1), Eragon(4), Prınce Of Persia The Sands Of Time(1). Benim olmayan ama arkadaşlarım veya akrabalarımdan oynadığım oyunlar: Xbox 360 : GH3 PlayStation2: God Of War 1 ve bunların hepsi ingilizce.. Bende ingilizce diye okumayıp geçmiyorum en küçük yazıya bile dikkat ediyorrum.. Ve şu an Zelda Wind Waker ı almayı planlıyorum ama parasızım xD
Not : parantez içinde ki sayılar kaç kere bitirdiğim
Nightmare
moderatör
moderatör
Nightmare

MesajKonu: Geri: Yeteri kadar ingilizce bildiginize inaniyormusunuz ?   Yeteri kadar ingilizce bildiginize inaniyormusunuz ? Icon_minitimePerş. Şub. 18, 2010 11:38 am

İniglizcem yeterli dedimde uluslar arası çevirmen olmuş değilim herhalde dimee şuna bak yha adam avrupa birliği başkanlığına girmiş
L
Admin
Admin
L

MesajKonu: Geri: Yeteri kadar ingilizce bildiginize inaniyormusunuz ?   Yeteri kadar ingilizce bildiginize inaniyormusunuz ? Icon_minitimePerş. Şub. 18, 2010 12:52 pm

Uluslararası tercümelerde bu kadar basit bir dil kullanılmaz.Bu uluslararası ilişkiler okuyan bir arkadaşıma lisede YDS'ye hazırlandığım dönemde çevirdiğim bir yazıydı.Bu parça içinde bilemeyeceğin tek şey özel isimler Very Happy Demek ki büyük konuşmamak gerek.Şimdi neden C2 (en üst düzey) ingilizce bilmeme rağmen yeterliyim şıkkını seçmediğimi anlamışsındır umarım Smile

DEATHNOTE_L: Bizi rezil etmemek için çeviremeyeceğini söyledi.Nightmare gerçekten çok ince düşünceli ve erdem sahibi biri.Onunla aynı forumda olmaktan gurur duyuyorum Cool
DEATHNOTE_L
Admin
Admin
DEATHNOTE_L

MesajKonu: Geri: Yeteri kadar ingilizce bildiginize inaniyormusunuz ?   Yeteri kadar ingilizce bildiginize inaniyormusunuz ? Icon_minitimePerş. Şub. 18, 2010 5:13 pm

L: kesinlikle sana katılıyorum. Very Happy
Nightmare: Biz sana hangi oyunları bitirdiğini sormadık, L'nin yazdığı ingilizce paragrafı çevirmeni istedik... Konuyu neden saptırma gereği duyuyorsun? Very Happy
Nightmare
moderatör
moderatör
Nightmare

MesajKonu: Geri: Yeteri kadar ingilizce bildiginize inaniyormusunuz ?   Yeteri kadar ingilizce bildiginize inaniyormusunuz ? Icon_minitimePerş. Şub. 18, 2010 6:40 pm

üstüste yazdığım 2. mesajı okusaydın bi...
DEATHNOTE_L
Admin
Admin
DEATHNOTE_L

MesajKonu: Geri: Yeteri kadar ingilizce bildiginize inaniyormusunuz ?   Yeteri kadar ingilizce bildiginize inaniyormusunuz ? Icon_minitimePerş. Şub. 18, 2010 6:41 pm

sende senin altındaki L'nin mesajını oku o zaman Very Happy
Nightmare
moderatör
moderatör
Nightmare

MesajKonu: Geri: Yeteri kadar ingilizce bildiginize inaniyormusunuz ?   Yeteri kadar ingilizce bildiginize inaniyormusunuz ? Icon_minitimePerş. Şub. 18, 2010 6:45 pm

Sende senin için yazmış olduğu kısmı oku o zaman xD
DEATHNOTE_L
Admin
Admin
DEATHNOTE_L

MesajKonu: Geri: Yeteri kadar ingilizce bildiginize inaniyormusunuz ?   Yeteri kadar ingilizce bildiginize inaniyormusunuz ? Icon_minitimePerş. Şub. 18, 2010 7:33 pm

Ehuahaha ordaki yazanların gerçektende gerçek olduğuna mı inandın sen Very Happy
Nightmare
moderatör
moderatör
Nightmare

MesajKonu: Geri: Yeteri kadar ingilizce bildiginize inaniyormusunuz ?   Yeteri kadar ingilizce bildiginize inaniyormusunuz ? Icon_minitimePerş. Şub. 18, 2010 7:37 pm

L in yalan söylediğini gördünmü sen xD hemde diyelim yapamadım sanki bi çeviri programı indirip çeviremem xD

1 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : 1, 2  Sonraki
 Similar topics
-
» forum ne kadar iyi
» 1000 e kadar sayalım