Death Note Türkiye
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Death Note Türkiye

Death Note Türkiye

AnasayfaAnasayfa  Death NoteDeath Note  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

death note hollywood 2011

+3
px7009
DEATHNOTE_L
7yedi
7 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2
YazarMesaj
7yedi
Admin
Admin
7yedi

death note hollywood 2011 - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: death note hollywood 2011   death note hollywood 2011 - Sayfa 2 Icon_minitimeSalı Kas. 10, 2009 11:28 am

Konunun ilk mesajı :

Not:Dönmedim,sadece şu aralar özellikle Amerikan sitelerini ve bazı anime sitelerini kasıp kavurmakta olan önemli bir olayı anlatıp kaçmak istiyorum çünkü siz duyduğunuzda yüksek ihtimal filmin yönetmeni açıklanmış olay tamamen medyaya düşmüş olacak.(bu da 2010 yazını-ilkbaharını bulur ki ohoooo)[/i]

İlk başta önsezilerime dayanarak söyleyebilirim ki tüm önyargıları yıkacak bir film olacak.Evet cast adaylarında da herkesi şaşkına çevirecek adaylar var ama dediğim gibi Death Note diğer uyarlamalara göre (Örneğin Dragonball faciası) daha kolay bir adaptasyon temasına sahip Örneğin,film New York ve ya Manhattan'da olanlar ise kolejli bir öğrencinin başından geçebilir.Üniversite ise Harvard ve ya Columbia (NY'ye yakın olması açısından Razz ) olabilir.Kısacası ben filmden umutluyum.

Çünküüüüü

death note hollywood 2011 - Sayfa 2 Deathnotensg

DEATH NOTE FİLM HAKLARI WARNER BROS'DA

Tsugumi Ohba tarafından yazılan ve Takeshi Obata tarafından çizilen ünlü manga serisi Death Note‘un film hakları Warner Bros. tarafından satın alındı. Toplam 13 ciltten oluşan manga serisi daha sonra epey popüler bir anime serisi olarak uyarlanmış ve üç adet Japonca filmi çekilmişti.
Filmin senaryosunu yazması için Charley ve Vlas Parlapanides (War of the Gods) ile anlaşılmış durumda. Açıklamalara göre film 13 ciltlik manga serisinin ilk üç cildinden uyarlanacak ve daha önce çekilmiş olan Japonca filmlerle herhangi bir bağlantısı bulunmayacak.***

--Bu noktada devreye girmek istiyorum çünkü filmin hakları Warner'da olsa bile Vertigo Entermaint ile ortak olarak çekilecek.Araştırdığım zaman çok kafam karışmıştı,sizde araştırırsanız yüksek ihtimal bununla karşılaşacaksınız,bir yerde Warner bir yerde Vertigo onunla ilgili kısmı da şöyle ekleyelim:

İşte size bir konsept: Kolejli bir öğrenci kaybolmuş bir “ölüm defteri”ni kazara bulur ve bir insanı düşünerek adını deftere yazdığında o insanı öldürebilme yeteneğini kazanır. Bu nasıl bir güç dersiniz? Bu kişi arkadaş olarak kalmasını istediğiniz biri olabilirdi. Ya da maaşına reddedemeyeceğiniz bir zam isteğinde bulunan bir işçi olabilirdi.

Bu hikaye çok satan Japon mangası “Death Note” (Ölüm Defteri)’ne dayanıyor ve öyle görünüyor ki yakında size yakın bir sinemada gerçek aksiyon uyarlamasına rastlayabilirsiniz. Warner Bros film haklarını satın aldı ve Tsugumi Ohba tarafından yazılıp Takeshi Obata tarafından illüstre edilerek Shueisha Şirketi tarafından yayınlanan ilk 3 kitabı film için temel alacak.Warner Bros Pictures daha önce 3 adet Death Note filmi yapmıştı, ancak yeni versiyonları orjinal mangadan esinlenerek hazırlanacak.

Vertigo Şirketi’nden Roy Lee ve Doug Davison filmin yapımcılığını,Brian Witten ve Dan Lin’in Lin Şirketi’yle beraber üstlenecekler. Senaryo yazarları Charley ve Vlas Parlapanides (aynı zamanda War of the Gods, Live Bet filmlerinin de senaristleri) filmin senaristliği üstlenecekler.Oyuncu kadrosuna dair henüz bir açıklama yapılmadı.Öyleyse, söyleyin bize, bu, görmek istediğiniz bir yapım mı? Böylesine bir güç isteyen var mı?***

-------------

Şimdi gelelim özel kaynaklardan ve kendi seçimlerimden ortaya karışık possible cast(Olası yönetmenler David Fincher haricinde youtubedan alınmıştır,Peter Jackson'ı ise çoğu sitede görebilirsiniz):

Olası Yönetmenler

Tim Burton:Genellikle hayran seçimi bir istek,bu yüzden olma olasılığı %20.Tim Burton'dan ve onun neden bu kadar çok istendiğinden bahsetmeme gerek yok sanırım.
Peter Jackson:Çok olası bir seçim hatta bazı siteler onun çekeceğini söylüyor.Üç kez Oscar kazanmış,King Kong ve Yüzüklerin Efendisi filmlerine yönetmenlik yapmış biri.Anlayacağınız kaliteli bir isim ama hayranlar onu istemiyor.
Rob Zombie:Soyismindende anlaşılacağı gibi genellikle korku filmlerinde yönetmenlik yapmış biri.Şahsen DN kült korku olmadığından ordaki akıl oyunlarının üzerine eğilebileceğini sanmıyorum.Olma olasılığı biraz yüksek.

David Fincher:İşte adamım! Aslında bu film için en uygun isim.Filmin çıkacağını ilk duyduğumda "O olmalı!" dedim.Neden diyorum çünkü David işin ne korku ne de akıl kısmını ön planda tutuyor her zaman ölçüyü tutturabilen biri.Şaheser çekim teknikleriyle en kötü filmi bile kotarıyor.Onun filmlerinde genellikle cansız nesneler ön planda oluyor ve Dn'de de bir cansız nesnenin (bir defter mesela) ön planda olduğunu düşünürsek çoğu iyi yönetmenden daha iyi.Kendisini Panic Room'dan tanırsınız,onun tek izlediğim filmi o ve konu ne kadar sönük olsa bile David Fincher'ın o eşsiz çekimlerine kapılıp gidiyorsunuz.Kameranın evin içinde dolaşımı o kadar iyiydi ki kendim orda yürüyorum sandım o derece müthiş.Ayrıca kendisi Benjamin Button'ın da yönetmenidir yani bir Oscar adaylığı vardır.Ve eğer yönetmen o olursa o tekniklerle defterin düşüşü müthiş anlatılır.Ne yazık ki kötü haber;kendisi Facebook hakkında bir film çekiyormuş.Ama yetişirse neden olmasın?Olma ihtimali bir hayli yüksek

Olası oyuncular:

Light Yagami:

Adaylar şu şekilde;Zac Efron,Chase Crawford,Kevin Zegers ve orada burada "Onu oynayacam ben baa ne istiyom onu" diyen bir adam Arthur Zwedich (onun adaylığı biraz garip geliyorum oraya)

Bilindiği gibi hikayenin kilit karakteri olan Light Japon versiyonda iğrenç,tırnakları yenmiş bir "çocuğa" verildiği için çoğu DN hayranı tarafından film beğenilmemişti.Çünkü herkes bilir ki bir Light karizması vardır ve animenin çoğu sürükleyiciliği de bu sayede gerçekleşir.EEe Lighto tipitip olursa eğer...

Zac Efron: Evet sayın seyirciler kendisi en en en olası aday %70 civarı denilebilir.

death note hollywood 2011 - Sayfa 2 84835-0009kp8w_super

Kesinlikle kendisinden nefret ediyorum ama ne yazık ki feci bir şekilde benziyor.Hatta Zac hayranları sırf bunun için site bile açmışlar:
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Kendisi kadar cuk bir başka aday da yok üstelik.Bilindiği gibi özellikle 16-17-18. bölümlerde Light'ın o keskin bakış yerine (23 yaşında gösteriyordu resmen) birdenbire 19 yaşında kocaman klasik anime göz versiyonunu Chace ya-pa-maz.(Yani masum çocuk imajı,olsa bile o şekilde olmaz.)
Şimdilerde düşünüyorum da kendisi bir Teen-Disney olduğu için çok önyargılıyız kendisine karşı.17 Again filmini (hatta hiçbir filmini) izlemedim ama ordaki performansıyla kendini aştığını söylüyorlar.Ve bakın bir DN sever fan made bir fragman yapmış ben bile izlediğimde "Acaba?" dedim.Buyrun:
(Video da o Japon çocuğun yenmiş tırnaklarını da görebilirsiniz)

Kendisi ayrıyetten Death Note başta çoğu animeleri de çok seviyormuş.İnanmıyormusun?
Buyur ve kendi gözünle gör: [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Kendi ağzından "Death Note " ve "Desu Noto" öbeklerini özellikle farkedebilirsin.

Bence kendisine bir şans verilmeli,hem kimbilir belki gerçektende bir oyuncu olarak kabul edilebilir.Sadece önyargılarımızdan arınalım arkadaşlar.İnternette çok korkunç tepkiler okudum yok efendim,"İzlemem boykot ederim" tarzı absürd önyargı fışkıran tonla yorum var.Ve benimde nefret ettiğim biri olmasına rağmen "EVET DENENMELİ!" diyorum.

Chace Crawford:

death note hollywood 2011 - Sayfa 2 The-haunting-of-molly-hartley-chace-crawford-shirt-and-tie

Ovv şimdi bu fotoğrafı gördümde anaeğm dedim =P Evet dehşet benziyor,ayrıca youtube da bir fan-cast'te bir fotosu var oy oy oy kaşlarının kıvrımları bile aynı Kira ile.O dehşet bakışları şükela kalitede verebilir.Her yerde arıyordum oh buldum onu da buyrun Kira bakışı neymiş görün efendim:

death note hollywood 2011 - Sayfa 2 Chace-crawford%5B2%5D

Nevet çok benziyor fekat kendisi o masumane bakışı veremez ne yazık ki.Kaşlar çok büyük bir sorun teşkil ediyor.Olursa ne ala olmazsa pekala misali

Sanırım çok konuşuyorum ondan şu Arthur hikayesini verip diğer karakterleri söylerek geçelim (fotolara siz bakın bir zahmet)

Arthur Zwedich:

Kendisi tabiri yerindeyse bu rol için Vertigo'ya yalanıp yalanıp duruyor.12 yaşından beri oyunculuk çalışıyormuş haberleri duyunca Vertigo'ya başvurmuş çünkü Light Yagami'yi canlandırmayı çok istiyormuş.(Bu facebook ve youtube'da yazdıklarının karışımıdır.) Kendisinin onun kadar "hot" olduğunu düşünüyormuş (yok daha neler) ve youtube'a Rupert Grint taktiğiyle video yollayıp arka topluyor facebook gruplarına üye olup "Destekleyin beni" diyor.

Buyruun >>>>https://www.youtube.com/watch?v=8aormsYilRk&feature=related

Ama şöyle sorunları var ve bu yüzden olma ihtimali %15 diyorum kendisine;
1)Bir Amerikan ve ya İngiliz değil Alman.
2)12 yaşından beri oyunculuk çalışıyorsa oynadığı çok kaliteli filmler olması lazım ki Light seçilebilsin.Sonuçta karşısında Zac ve Chase'e burun kıvıran bir güruh var ve rakiplerinin gücünü bilmem söylemeye gerek var mı?
3)Bana "Ama Robert Pattinson'da böyleydi" demeyin çünkü HP gibi müthiş bir referansı var.Ayrıca bir İngiliz.Ama bu oğlanın hiç biri yok.
4)Oyunculuk derecesinin en üst olması lazım Light bu boru değil ama "Oyunculuk ne ayak?" diyenlere "Onları merak etme sen" diye saçma sapan bir cevap veriyor.Evet bingo video da sadece fotoğraflar var.
5)Daha cast seçimleri başlamadan yalanmak da ne demek?! En nefret ettiğim şeydir.Kira'yı kesinlikle böyle biri canlandırmamalıdır.

--Kusura bakmayın ama işin özellikle Light kısmı yılan hikayesi Razz Bu yüzden diğerlerini kısa kısa geçiyorum.

L

Jackson Rathbone:Eğer Amerikalı olması şartsa en olası aktör.
Robert Pattinson (evet ben bunu bugün gördüm) Surprised
Joseph Gordon Lewitt
Lou Pucci
veee tabiikiii...

Kenichi Matsuyama

Misa Amane

Hilary Duff
Taylor Momsen
Britney Snow

Bence:Taylor Momsen

Near

Belki de en okkalı seçim

Liam Aiken

death note hollywood 2011 - Sayfa 2 Snicketpred

Matt

Drake Bell

Matsuda

Zach Braff

Mr.Yagami

Gary Oldman

bu böyle gidiyor.Daha kesin olmamasına rağmen istenilenler bunlar.

Eveet elmden geldiğince nabzı aktarmaya çalıştım,umarım başarılı olmuşumdur.Hayranların korkusu
Dragonball'a benzemesinden korkmaları ve Light'ın o havayı yansıtamaması.

Şimdilik imDB'De 2011 gözüktüğünden bunu yazdım.Geçicidir,umarız daha erken olur değil mi?

*** = Alıntılar.

EK:

Chase Crawford'un benzetemeyeceğini düşündüğüm hal budur:

death note hollywood 2011 - Sayfa 2 LightInnocent2
https://deathnote.editboard.com

YazarMesaj
7yedi
Admin
Admin
7yedi

MesajKonu: Geri: death note hollywood 2011   death note hollywood 2011 - Sayfa 2 Icon_minitimeSalı Haz. 01, 2010 8:35 am

söylenti falan değil kesin imbd belirttiler ama oyuncu kadrosu falan hiçbirşey ayarlanmadı Sad
https://deathnote.editboard.com
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: death note hollywood 2011   death note hollywood 2011 - Sayfa 2 Icon_minitimeC.tesi Ağus. 07, 2010 11:52 pm

kesinleşen bişey var mı??
selin<3death note

selin<3death note

MesajKonu: Geri: death note hollywood 2011   death note hollywood 2011 - Sayfa 2 Icon_minitimePaz Ağus. 08, 2010 11:34 am

bence çekmesinler ya avatar gibi batırırlar bunu da(ve en son isteyeceğim şey de death note konusunda insanların yanlış izlenime kapılması)
selin<3death note

selin<3death note

MesajKonu: Geri: death note hollywood 2011   death note hollywood 2011 - Sayfa 2 Icon_minitimePaz Ağus. 08, 2010 11:36 am

death note disney'cilerin eline geçmesin(yani yaşı küçük olanların en azından)
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: death note hollywood 2011   death note hollywood 2011 - Sayfa 2 Icon_minitimePaz Ağus. 08, 2010 11:37 am

çekmezler zaten çeecek olsalardı fragmanı fln bir sürü ses getirirdi
Laurana

Laurana

MesajKonu: Geri: death note hollywood 2011   death note hollywood 2011 - Sayfa 2 Icon_minitimePaz Ağus. 08, 2010 1:16 pm

imdb'de yayınlandı çekeerler bence..
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: death note hollywood 2011   death note hollywood 2011 - Sayfa 2 Icon_minitimePaz Ağus. 08, 2010 1:23 pm

bakalım beklioruz nolcak Very Happy

death note hollywood 2011
2 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2
 Similar topics
-
» Death Note Bob
» Death Note
» Başkalarının Bilgisayarda yaptığı muhteşem Death Note resim
» Cosplay Death Note
» death note yayılmalı