Death Note Türkiye
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Death Note Türkiye

Death Note Türkiye

AnasayfaAnasayfa  Death NoteDeath Note  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

SILBERMOND

3 posters
YazarMesaj
Laurana

Laurana

SILBERMOND Empty
MesajKonu: SILBERMOND   SILBERMOND Icon_minitimePaz Ara. 06, 2009 8:32 pm

SILBERMOND

SILBERMOND Resim2s

Silbermond, bir Alman pop-rock grubudur- her ne kadar kendilerini rock grubu olarak görseler de bu böyle. Grubun adı “Gümüş Ay” anlamına gelmektedir. Grup üyeleri bir yetenek yarışmasında tanışmalarından sonra grup kurmaya karar vermişler. İlk önce Exakt adında 6 kişiden oluşan bir grup kurdular. Daha sonra JAST adında başka bir grup kurdular(JAST grup üyelerinin adlarının baş harflerinden oluşuyor). Silbermond’u kurmadan önce İngilizce cover şarkılar yapıyorlardı, şimdi ise Almanca söylüyorlar.

Üyeler

Andreas Nowak:
Baterist,30 Aralık 1982 doğumlu
Bateriyle Mazisi: Küçükken annesinin tencerelerini bateriymiş gibi çalıyordu.

Johannes Stolle:
Bas gitarist, 23 Haziran 1982 doğumlu
Gitarla Mazisi: İlginç bir şey yok, gitar çalmaya başlamış ve bas gitar çalmaya karar vermiş.

Stefanie Kloβ:
Solist, 31 Kasım 1984 doğumlu
Mazisi: Okuduğuma göre solistliğe duştayken şarkı söyleyerek başlamış lol!

Thomas Stolle:
Gitaris, 23 Eylül 1983 doğumlu, Johannes’in kardeşi (ayrıca piyano da çalabiliyor Very Happy)
Gitarla Mazisi: Kızları etkilemek için çalmaya başlamış Cool

Türkiye’de bu grubu tanıyan neredeyse kimse yok, ama hırs yaptım herkese tanıtıcam Razz. En iyi albüm, en iyi single, en iyi Alman grup tarzında birkaç ödül aldılar. Grubun ne zaman kurulduğunu bilmiyorum.
Üç albümleri var: Verschwende deine Zeit, Laut Gedacht, Irgendwas bleibt.

SILBERMOND Resim1eu

Verschwende deine Zeit’ın hepsini dinledim, ama diğerlerinden ikişer tane falan dinleyebildim..
Şarkılarını dinlemek isteyenler için tavsiyeler: Mach’s dir selbst, Durch die Nacht, Symphonie, das Ende vom Kreis, Irgendwas bleibt, Paranoid, Zeit für Optimisten (Yalnız dinlemeden önce Türkçe şarkı sözlerini okusanız iyi olur bence..)

Olumsuz şeyler yazıp moralimi bozmayın sakın Razz Şakaydı, yorum ve eleştirilere açığım..

NOT: Biraz Almanca biliyorum, ama çeviride pek iyi değilim, yine de yardımcı olmaya çalışırım..

**** Manga’nın kazandığı MTV ödülüne Silbermond da adaydı  O kadar oy verdim kazanamadılar yaa :’(
7yedi
Admin
Admin
7yedi

SILBERMOND Empty
MesajKonu: Geri: SILBERMOND   SILBERMOND Icon_minitimePtsi Ara. 07, 2009 9:52 am

paylaşım için sağol Smile
https://deathnote.editboard.com
DEATHNOTE_L
Admin
Admin
DEATHNOTE_L

SILBERMOND Empty
MesajKonu: Geri: SILBERMOND   SILBERMOND Icon_minitimePtsi Ara. 07, 2009 2:47 pm

Hepsini tam olarak okumadım ama bi bakarım nasıl bi grupmuş diye Smile
Laurana

Laurana

SILBERMOND Empty
MesajKonu: Geri: SILBERMOND   SILBERMOND Icon_minitimePtsi Ara. 07, 2009 7:07 pm

benim silbermond'u türkiyeye tanıtmam için önce onların kendilerini almanyaya kabul ettirmeleri gerekiyor doğal olarak daha sonra avrupa falan.. ohohohoo daha çok yolları varmış Very Happy:D
DEATHNOTE_L
Admin
Admin
DEATHNOTE_L

SILBERMOND Empty
MesajKonu: Geri: SILBERMOND   SILBERMOND Icon_minitimePtsi Ara. 07, 2009 9:11 pm

Very Happy yok yav vazgeçtim.İyi baktım tiplerede Emomsu tipler var vazgeçtim Very Happy
Laurana

Laurana

SILBERMOND Empty
MesajKonu: Geri: SILBERMOND   SILBERMOND Icon_minitimeSalı Ara. 08, 2009 7:20 pm

thomas yakışıklı olduğu için seviliyor, andreas sürekli saçma espriler yapıyor, stefanie tam tarz olmuş zaten deri ceketiyle.. johannes ayrı olay.. bence emoya pek benzemiyorlar Very Happy yoksa gizliden gizliye emolar mı Razz

SILBERMOND
1 sayfadaki 1 sayfası